O mnie

Joanna Płatek (dawniej Siemieniuk)

Jestem psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą. Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku: psychologia społeczna oraz czteroletni specjalistyczny kurs psychoterapii w Szkole Psychoterapii Ośrodka Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA. Kurs Ośrodka Intra jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP), posiada również akredytację Person-Centred and Experiental Psychotherapy and Counseling (PCE Europe).

Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam zarówno w prywatnych placówkach jak i w państwowych ośrodkach pomocy. Odbyłam m. in. roczny staż – Vademecum Terapeuty Rodzinnego, gdzie uczyłam się podejścia systemowego i psychoterapii rodzin i par. Następnie naukę kontynuowałam na praktykach  w Zespole Terapii Rodzin (Grupa Synapsis). W trakcie stażu praktycznego zdobyłam doświadczenie w prowadzeniu terapii par i rodzin w ujęciu psychoterapii systemowej.

Joanna Siemieniuk - psychoterapeuta Warszawa Mokotów

Joanna Płatek – psycholog, psychoterapeuta

Posiadam doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej, współpracowałam w Poradnią Telefoniczną dla osób dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, działającej w ramach Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w trakcie stażu na Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Oddział Dzienny Kliniki Psychiatrii Szpitala Bródnowskiego).

Współpracuję z przedszkolami, prowadząc zajęcia dla dzieci, obserwacje psychologiczne oraz konsultacje dla rodziców.

Od lipca 2016 pracuję w Stowarzyszeniu Aslan w Warszawie, gdzie prowadzę psychoterapię dla młodzieży i osób dorosłych; konsultacje dla rodziców oraz warsztaty i szkolenia.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego m.in. w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie. Biorę udział w szkoleniach oraz konferencjach, nieustannie wzbogacając swój warsztat oraz wiedzę z zakresu psychoterapii.

Prywatnie jestem mamą i wraz z córką próbujemy okiełznać przygarniętego kundelka. Lubię pisać krótkie formy literackie, czytać książki (głównie popularnonaukowe), rysować.

Nieustannie zachwyca mnie proces zmiany jaki zachodzi w moich Klientach pod wpływem ich zaangażowania i pracy w trakcie terapii. Moim zadaniem jest stworzenie Klientom takich warunków, aby mieli odwagę spotkać się ze sobą, odkryć skrywane lęki, przestać się bać swojego potencjału.

Zapraszam Cię na spotkanie!
Joanna Płatek
Joanna Siemieniuk

Psychoterapia bliżej – Profesjonalny gabinet psychoterapii humanistycznej w Warszawie